Proč bychom se netěšili

Významným jubilantem letošního roku je v kulturním světě hudební skladatel Bedřich Smetana. Připomínáme si nejen 140 let od jeho úmrtí, ale především 200. výročí jeho narození. Dvousté narozeniny – to je jistě důvod k oslavě. A v naší škole budeme slavit hned třikrát. Pod souhrnným názvem „Proč bychom se netěšili“ se uskuteční workshop (13.5.) pro mladší žáky všech oborů. Zde se například formou her a kvízů budou učit o životě a díle tohoto slavného skladatele a při poslechu Smetanovy hudby budou vytvářet svá originální výtvarná dílka. O několik dní později, 17. května, s žáky navštívíme představení Smetanovy opery Prodaná nevěsta v Divadle Antonína Dvořáka. Třetí částí naší pomyslné oslavy bude podvečer s přívlastkem „Smetanovský“. Žáci literárně dramatického oboru zde přiblíží zajímavé momenty Smetanova života, v krátkých scénkách ztvární děje některých oper a zazní také úryvky ze skladatelovy korespondence. O hudební část se postarají žáci, kteří navštěvují hudební obor. Součástí večera bude také malá výstava žáků výtvarného oboru. Návštěvníci si budou moci prohlédnout například návrhy plakátů ke Smetanovým operám nebo práce inspirované poslechem jeho hudby.

Kudy z nudy

Rok české hudby